Oficjalna strona biletów na Wawel: bilety.wawel.krakow.pl

Moja pełnia barw – witraże

Dla rodzin z dziećmi
szkic, projekt witraża, przedstawia starego brodatego mężczyznę w koronie
Prowadząca: Barbara Mateja
Stanisław Wyspiański wiele swoich dzieł poświęcił Wawelowi. Było to dla niego wyjątkowe miejsce. Do wawelskiej katedry zaprojektował serię witraży poświęconych polskim władcom – historycznym i legendarnym. Niestety, nie zostały one zrealizowane, ale na szczęście zachowały się projekty. Niech staną się one inspiracją do poznania tajników tej techniki i stworzenia Waszych własnych witraży.
  • godzina: 10:00, 12:00
  • opłata: dziecko – 40 zł za jedne zajęcia; opiekun bezpłatnie; sprzedaż online
  • udział opiekuna obowiązkowy (ze względu na ograniczoną przestrzeń prosimy, aby dziecku towarzyszył jeden opiekun)
  • miejsce zbiórki: wystawa Wawel Wyspiańskiego (wejście na dziedzińcu arkadowym).


Barbara Mateja – artystka, pedagożka, nauczycielka Montessori i edukatorka w Zamku Królewskim na Wawelu. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, gdzie w 2018 roku ukończyła scenografię. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2023 w dziedzinie animacja i edukacja kulturalna. Oprócz rzemiosła w rodzaju tkactwa, plecionkarstwa, ceramiki, dziania czy grafiki warsztatowej, uprawia szlachetne techniki fotograficzne.

podczas wybranych warsztatów będą robione zdjęcia dokumentujące wydarzenie, które zostaną opublikowane na stronie internetowej Zamku oraz w mediach społecznościowych; więcej o przetwarzaniu danych osobowych w naszej instytucji: https://wawel.krakow.pl/rodo 
Na zdjęciach uczestnicy spotkania i ich prace.