Sekrety Baszty Złodziejskiej

Wystawa: Wawel po godzinach | specjalna trasa zwiedzania

Zwiedzanie
Kontynuujemy naszą kameralną i wyjątkową podróż po nieoczywistych miejscach na Wawelu. Znów chcemy Was zaskoczyć! Tym razem zapraszamy do zupełnie niedostępnego na co dzień miejsca, którego nazwa brzmi groźnie... Zapraszamy do Baszty Złodziejskiej, przestrzeni w której cały czas odsłaniają się kolejne karty naszej historii, skrywającej tajemnice podziemnego lochu, emocji, ale i miejsca, gdzie przechowuje się przedmioty wytwarzane przez ludzi na przestrzeni wieków, użytkowane, gubione, wyrzucane tu na Wawelu. Odkopane przez archeologów otrzymały nowe życie, bo „każdy metr sześcienny ziemi wawelskiej jest zabytkiem i źródłem historycznym” – jest na wagę złota.

W towarzystwie naszych Pracowników, w tym przede wszystkim pani Jolanty Lasek, reprezentantki Działu Badań Archeologicznych, zabierzemy Was w podróż w czasie – przyjrzymy się ceramice łużyckiej, przez średniowieczne mury zobaczymy „Renesansowe dachy Wawelu” i tu zatrzymamy się dłużej, by podziwiać piękno tęczowych dachówek i poznać ich historię.

Potem przeniesiemy się w świat fajek XVII–XX w., a z najwyższej kondygnacji baszty będziemy mogli podziwiać widoki z 20… okienek tuż pod dachem wieży. Nad nami już tylko flaga trzepocąca na wietrze.

Być może uda nam się zobaczyć sokoły krążące nad Wawelem, ale to już zupełnie inna historia…
Podczas spotkania, już tradycyjnie, zadbamy o niespodzianki i niezapomniane wrażenia!
bilety 50 zł
sprzedaż online na określone godziny, link przekieruje na stronę esprzedaży (linki będą aktywne od 8 IX):
miejsce spotkania: przy Bramie Bernardyńskiej