Informujemy, że w listopadzie nie ma już miejsc na rezerwacje bezpłatnych lekcji oraz na zwiedzanie dla grup. Nadal pozostaje możliwość zwiedzania indywidualnego.

Tydzień patriotyczny

9–15 XI 2020
infografika wydarzenia Tydzień Patriotyczny
Zamek Królewski na Wawelu wraz z TAURONEM pragnie uczcić Narodowe Święto Niepodległości „Tygodniem patriotycznym” trwającym od 9 do 15 listopada.

Żyjemy w czasie wyjątkowym, dlatego – z największą dbałością o bezpieczeństwo – zaplanowaliśmy szereg działań, w których będzie mógł uczestniczyć każdy. Wszystko po to, by skłonić odbiorców kultury do refleksji nad szeroko rozumianymi dziś postawami patriotycznymi.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Jesteśmy dumni z tego, że wraz z Zamkiem Królewskim na Wawelu po raz kolejny włączany się w obchody Święta Niepodległości. Dwa lata temu, w 100-lecie odzyskania niepodległości, wspólnie zorganizowaliśmy dla dzieci i młodzieży konkurs „Listy do przyszłości”. Najlepszych sto prac złożonych zostało na Wawelu w kapsule czasu – przypomina Rafał Soja, prezes Zarządu Tauron Sprzedaż i dodaje: - Wówczas w wydarzeniu wzięło udział ponad 12 tysięcy uczniów. W tym roku zapraszamy Polaków do włączenia się w świętowanie m.in. poprzez pomaganie i mam nadzieję, że i ta wyjątkowa forma obchodów Święta Niepodległości spotka się z dużym zainteresowaniem.

WARSZTATY, KONKURS I CHOPIN

Komiks„Karolina i Karol na Wawelu. Tajemnica miecza”
Artur Wabik , Marcin Wierzchowski

W pewien ciepły dzień wycieczka szkolna zwiedza Zamek Królewski na Wawelu. Uczniowie wchodzą do Skarbca Koronnego i Zbrojowni, gdzie pośród cennych zabytków odnajdują wyjątkowy miecz. Historia obiektu jest zawiła, tajemnicza, czasem wręcz nieprawdopodobna. Artefakt był w końcu „świadkiem” wielu koronacji i dworskich intryg. Ile w tym prawdy? Jak wiele faktów kryje się w legendach? Czy wędrówka w czasie pomoże zrozumieć historię? Przekonają się o tym Karolina i Karol – główni bohaterowie komiksu. W pełną przygód podróż odbędą wraz ze znanym kustoszem. To on odkryje przed nimi tajemnice cennego miecza, w którym odbijają się fascynujące i trzymające w napięciu dzieje Wawelu.

Wydawnictwo zaadresowane jest do grupy wiekowej od 9 lat wzwyż.


Zainteresowanych zakupem zapraszamy do esklepu