Tydzień patriotyczny

9–15 XI 2020
Zamek Królewski na Wawelu wraz z TAURONEM pragnie uczcić Narodowe Święto Niepodległości „Tygodniem patriotycznym” trwającym od 9 do 15 listopada.

Żyjemy w czasie wyjątkowym, dlatego – z największą dbałością o bezpieczeństwo – zaplanowaliśmy szereg działań, w których będzie mógł uczestniczyć każdy. Wszystko po to, by skłonić odbiorców kultury do refleksji nad szeroko rozumianymi dziś postawami patriotycznymi.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Jesteśmy dumni z tego, że wraz z Zamkiem Królewskim na Wawelu po raz kolejny włączany się w obchody Święta Niepodległości. Dwa lata temu, w 100-lecie odzyskania niepodległości, wspólnie zorganizowaliśmy dla dzieci i młodzieży konkurs „Listy do przyszłości”. Najlepszych sto prac złożonych zostało na Wawelu w kapsule czasu – przypomina Rafał Soja, prezes Zarządu Tauron Sprzedaż i dodaje: - Wówczas w wydarzeniu wzięło udział ponad 12 tysięcy uczniów. W tym roku zapraszamy Polaków do włączenia się w świętowanie m.in. poprzez pomaganie i mam nadzieję, że i ta wyjątkowa forma obchodów Święta Niepodległości spotka się z dużym zainteresowaniem.

WARSZTATY, KONKURS I CHOPIN

Komiks„Karolina i Karol na Wawelu. Tajemnica miecza”
Artur Wabik , Marcin Wierzchowski

W pewien ciepły dzień wycieczka szkolna zwiedza Zamek Królewski na Wawelu. Uczniowie wchodzą do Skarbca Koronnego i Zbrojowni, gdzie pośród cennych zabytków odnajdują wyjątkowy miecz. Historia obiektu jest zawiła, tajemnicza, czasem wręcz nieprawdopodobna. Artefakt był w końcu „świadkiem” wielu koronacji i dworskich intryg. Ile w tym prawdy? Jak wiele faktów kryje się w legendach? Czy wędrówka w czasie pomoże zrozumieć historię? Przekonają się o tym Karolina i Karol – główni bohaterowie komiksu. W pełną przygód podróż odbędą wraz ze znanym kustoszem. To on odkryje przed nimi tajemnice cennego miecza, w którym odbijają się fascynujące i trzymające w napięciu dzieje Wawelu.

Wydawnictwo zaadresowane jest do grupy wiekowej od 9 lat wzwyż.


Zainteresowanych zakupem zapraszamy do esklepu