Listopad na Wawelu

infografika wydarzenia
„Darmowy listopad w rezydencjach królewskich” to doroczna akcja organizowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Ma na celu zwiększenie dostępności polskich zbiorów muzealnych oraz promocję rezydencji polskich monarchów. Zamek Królewski na Wawelu jak zawsze włącza się w tę inicjatywę, umożliwiając bezpłatne zwiedzanie wystaw stałych w określonych godzinach oraz zapraszając na 100 bezpłatnych lekcji muzealnych.

W Zamku Królewskim na Wawelu w listopadzie 2022 roku od wtorku do niedzieli w godz. 13.00-17.00  będzie można zwiedzać bezpłatnie: Prywatne Apartamenty Królewskie, Skarbiec Koronny oraz Zbrojownię, a od 18 listopada dodatkowo Reprezentacyjne Komnaty Królewskie (w godz. 9.30-13.00 będą obowiązywać zwykłe ceny biletów na wystawy).

Bezpłatne bilety można nabyć:
  • on-line – w systemie esprzedaży są udostępniane z tygodniowym wyprzedzeniem
  • w dniu zwiedzania – w kasach biletowych w godz. 9.00-16.00

    Jedna osoba może pobrać maksymalnie 5 biletów. Grupy obowiązuje rezerwacja.
Uwaga – oddziały Zamku: Dwór w Stryszowie oraz Zamek Pieskowa Skała nie biorą udziału w akcji Darmowy Listopad.
W ramach akcji udostępniona zostaje także pula 100 bezpłatnych lekcji muzealnych, prowadzonych przez wawelskich edukatorów. Razem z nimi grupy szkolne będą miały okazję przeżyć fascynujące przygody w kontakcie z wyjątkowymi dziełami sztuki i pamiątkami historycznymi z zamkowych zbiorów oraz niesamowitymi miejscami zlokalizowanymi na wzgórzu wawelskim. Każdy temat przeznaczony jest dla konkretnej grupy wiekowej i realizuje podstawę programową wybranych przedmiotów szkolnych. Część lekcji zostanie zrealizowana dla grup polsko-ukraińskich oraz ukraińskich. Lekcje będą się odbywać w trzech formach: na wystawach, plenerowo oraz online. Obowiązuje kolejność zgłoszeń – telefonicznie: 12 422 16 97 lub mailowo: rezerwacja@wawelzamek.pl. Szczegółowy, bardzo bogaty program lekcji jest dostępny na stronie: https://wawel.krakow.pl/szkoly-i-nauczyciele.
 
Poza tym w listopadowe poniedziałki w godz. 9.30-13.00 otwarte będą bezpłatnie następujące wystawy stałe Zamku Królewskiego na Wawelu: Wawel ZaginionyWawel Odzyskany oraz Sztuka Wschodu. Namioty Tureckie.
 
Uwaga, 1 listopada zamknięte będą wszystkie wystawy, natomiast 11 listopada  jedyną dostępną wystawą będzie Wawel Odzyskany, która będzie otwarta bezpłatnie w godz. 9.30 -17.00.