Bryła, forma, rzeźba

Cykl: Ekspresja. Lwowska rzeźba rokokowa

Wystawa: Beksiński. Rzeźby

Wystawa: Ekspresja. Lwowska rzeźba rokokowa

Wystawa: Wyspia

Oprowadzanie
fragment rokowej drewnianej rzeźby; postać mężczyzny widoczna z boku, długie siwe rozwiane włosy, eksresyjnie rzeźbiona złocona szata; po prawej druga męska postać
odbiorcy: młodzież, dorośli
W tym roku mamy okazję oglądać w Zamku Królewskim na Wawelu rzeźby artystów, którzy pozostawili po sobie dzieła niezwykłe. Chociaż żyli w różnych epokach, łączy ich wiele: talent, oryginalność, śmiałe realizacje. Czym charakteryzują się rzeźby powstałe w XVIII wieku w kręgu lwowskiej szkoły rokokowej? Co łączyło Xawerego Dunikowskiego z Wawelem i dlaczego jego prace wzbudziły niegdyś tyle skrajnych emocji? Czym fascynował się Zdzisław Beksiński? Zapraszamy na spacer wśród dzieł, które poruszą naszą wyobraźnię.
Prowadzi Karolina Motyka.
  • godz.: 11:00–12:30
  • odbiorcy: młodzież i dorośli
  • odwiedzane miejsca: wystawy: Ekspresja. Lwowska rzeźba rokokowa, Beksiński. Rzeźby, dziedziniec arkadowy, budynek nr 5, dziedziniec zewnętrzny (instalacja Wyspia)
  • miejsce zbiórki: klatka schodowa Senatorska, II piętro (wejście na wystawę Ekspresja. Lwowska rzeźba rokokowa)
  • opłata: 20 zł, sprzedaż online
Karolina Motyka – absolwentka Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku kulturoznawstwo – kreatywny producent i manager kultury. Studentka historii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od wielu lat prowadzi lekcje muzealne i warsztaty w Zamku Królewskim na Wawelu.