10 X wzgórze wawelskie czynne do godz. 17:00 | 11 X wzgórze wawelskie i wystawy zamku będą niedostępne dla zwiedzających | Oficjalna strona biletów na Wawel: bilety.wawel.krakow.pl
W tym roku mamy okazję oglądać w Zamku Królewskim na Wawelu rzeźby artystów, którzy pozostawili po sobie dzieła niezwykłe. Chociaż żyli w różnych epokach, łączy ich wiele: talent, oryginalność, śmiałe realizacje. Czym charakteryzują się rzeźby powstałe w XVIII wieku w kręgu lwowskiej szkoły rokokowej? Co łączyło Xawerego Dunikowskiego z Wawelem i dlaczego jego prace wzbudziły niegdyś tyle skrajnych emocji? Czym fascynował się Zdzisław Beksiński? Zapraszamy na spacer wśród dzieł, które poruszą naszą wyobraźnię. Prowadzi Karolina Motyka.
godz.: 11:00–12:30
odbiorcy: młodzież i dorośli
odwiedzane miejsca: wystawy: Ekspresja. Lwowska rzeźba rokokowa, Beksiński. Rzeźby, dziedziniec arkadowy, budynek nr 5, dziedziniec zewnętrzny (instalacja Wyspia)
miejsce zbiórki: klatka schodowa Senatorska, II piętro (wejście na wystawę Ekspresja. Lwowska rzeźba rokokowa)
opłata: 20 zł
Karolina Motyka – absolwentka Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku kulturoznawstwo – kreatywny producent i manager kultury. Studentka historii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od wielu lat prowadzi lekcje muzealne i warsztaty w Zamku Królewskim na Wawelu.