UWAGA - CZASOWE ZMIANY W ORGANIZACJI WYSTAW

Do zobaczenia, Mistrzu | Finisaż wystawy

Cykl: Mistrzostwo rysunku. Andrzej Radwański

Wystawa: Mistrzostwo rysunku. Andrzej Radwański (1711-1762)

Oprowadzanie kuratorskie
infografika wydarzenia
Oprowadzanie kuratorskie
To już ostatnie dni, w których możemy zapoznać się z rysunkami Andrzeja Radwańskiego, krakowskiego artysty, twórcy malowideł monumentalnych, obrazów sztalugowych i grafik. 14 maja zapraszamy na wydarzenia towarzyszące zakończeniu wystawy, podczas których będziecie mogli przyjrzeć się jego twórczości oraz sami zgłębić tajniki rysunku w przestrzeni wzgórza wawelskiego.

Oprowadzanie kuratorskie
Andrzej Radwański – malarz, rysownik, teoretyk sztuki. Sylwetka artysty oraz jego twórczość jest nierozerwalnie związana z XVIII-wiecznym Krakowem i jego okolicami. To on był autorem licznych, monumentalnych malowideł zdobiących kościoły w przestrzeni miasta, nadając im charakter późnobarokowych świątyń. Poznajmy bliżej krakowskiego Mistrza.
Prowadzenie: Natalia Koziara-Ochęduszko – kuratorka wystawy „Mistrzostwo rysunku. Andrzej Radwański (1711-1762)”. Absolwentka antropologii kulturowej i historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Adiunkt w Dziale Badań Dziejów Wawelu Zamku Królewskiego na Wawelu i doktorantka na Wydziale Historycznym UJ. Wcześniej pracowała w Muzeum Narodowym w Krakowie oraz Muzeum Książąt Czartoryskich.
  • godz. 12.00–13.00
  • odbiorcy: młodzież, dorośli
  • miejsce: sale wystawy
  • miejsce spotkania: przy wejściu na wystawę
  • cena: 15 zł, sprzedaż online