Zamek nieczynny od 7 do 29 listopada 2020

Wawel o zmierzchu – Szymon Nehring

Cykl: Wawel o zmierzchu

Muzyka
koncert on-line, Sala Senatorska
Inauguracja – Szymon Nehring – fortepian

w programie: 

Fryderyk Chopin (1810-1849)
Polonez-fantazja As-dur op. 61
Impromptu Ges-dur op. 51
Mazurek c-moll op. 56 nr 3

Johannes Brahms (1833-1897)
I Sonata fortepianowa C-dur op. 1
I Allegro
II Andante (nacheinemaltdeutschen Minneliede)
III Allegro molto e con fuoco – Più mosso
IV Allegro con fuoco – Presto non troppo ed agitato
link do postu na Facebook
Szymon Nehring jest jedynym Polakiem, który otrzymał pierwszą nagrodę w Międzynarodowym Mistrzowskim Konkursie Pianistycznym im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie w 2017 roku.

W 2015 roku został laureatem stypendium Krystiana Zimermana i wystąpił w finale XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, w którym otrzymał wyróżnienie, nagrodę publiczności oraz szereg nagród dodatkowych.

Do tej pory ukazało się pięć płyt CD z udziałem artysty, a jego debiutanckie nagranie z muzyką polskich kompozytorów nagrodzono „Fryderykiem 2016”, a także „Jokerem” magazynu „Crescendo” oraz nagrodą „Supersonic” magazynu „Pizzicato”.

Koncertował w Europie, Rosji, Chinach, Japonii i krajach obu Ameryk. Wystąpił w Elbphilharmonie w Hamburgu, DR Koncerthuset w Kopenhadze, Palau de la MúsicaCatalana w Barcelonie, Konzerthaus Berlin, Filharmonii Berlińskiej, Musikverein w Wiedniu, Herkulessaal w Monachium; współpracując z takimi dyrygentami, jak:Jerzy Maksymiuk, Jacek Kaspszyk, Pablo Heras-Casado, OmerMeirWellber, Lawrence Foster, David Zinman i Krzysztof Penderecki.

W latach 2017-2019 studiował u prof. Borisa Bermana w Yale School of Music. W latach 2013-2017 uczył się klasie fortepianu prof. Stefana Wojtasa, a wcześniej pod kierunkiem Olgi Łazarskiej. W 2019 roku został zaproszony do programu fundacji Orpheum.

Szymon Nehring jest reprezentowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.