Noc Muzeów

17–18 V 2020
Zapraszamy do wysłuchania trzech wyjątkowych koncertów na naszym profilu na Facebooku!

Cracow Baroque Consort

Cracow Baroque Consort - kameralny zespół wokalny, utworzony z inicjatywy studentów oraz absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej. W jego skład wchodzą młodzi artyści, którzy mają już na swoim koncie bogate doświadczenia sceniczne występując zarówno w obsadzie solowej jak i zespołowej zarówno w kraju jak i za granicą. Zespół wykonuje m.in. dzieła kompozytorów epoki renesansu i współczesnych.

Wawel i wszystko gra! #NocMuzeów Cracow Baroque Consort https://www.facebook.com/CracowBaroqueConsort/

Opublikowany przez Zamek Królewski na Wawelu Niedziela, 17 maja 2020

Fulte-Harp Duo
Natalia Jarząbek - ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fletu prof. Barbary Świątek – Żelaznej. Studiowała również pod kierunkiem prof. Wally Hase w Hochschule für Musik Franz Liszt w Weimarze. Jej umiejętności oraz wyróżniająca się osobowość artystyczna doceniane są na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach muzycznych.

Adrian Nowak – harfista, solista, a także muzyk kameralny i orkiestrowy. W 2019 r. ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie profesor Florence Sitruk i profesor Ireny Czubek-Davidson; tu też kontynuuje studia doktoranckie. Swój warsztat doskonalił również za granicą w klasie profesor Margit Süs-Schellenberger w Universität für Musik und Darstellende Kunst w Grazu (Austria) oraz profesor Marii Graf w Hochschule für Musik Hanns Eisler w Berlinie. Laureat prestiżowych konkursów muzyki solowej i kameralnej.

fot. Klaudyna Schubert

Szymon Nehring

Wawel. I wszystko gra: Szymon Nehring na Wawelu. Wyjątkowy wieczorny koncert na Zamku Królewskim na Wawelu z okazji Międzynardowego Dnia Muzeów.

Opublikowany przez Zamek Królewski na Wawelu Poniedziałek, 18 maja 2020

Szymon Nehring
- polski pianista, zwycięzca wielu konkursów muzycznych (w tym jako pierwszy Polak XV Międzynarodowego Mistrzowskiego Konkursu im. Artura Rubinsteina w Tel-Avivie) oraz finalista XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów zagra wyjątkowy wieczorny koncert na Zamku Królewskim na Wawelu.

W repertuarze Fryderyk Chopin:
  • Etiuda cis-moll op. 25 nr 7
  • Sonata h-moll op.58

Fot. Bartek Barczyk / Archiwum Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena

...nie tylko arrasy...

O rysunkach Witkacego w zbiorach wawelskich.