Noc Muzeów 2023

Archiwalne
fragment obrazu, przedstawia młodą kobietę, w czerowno-białej sukni, włosy spięte sznurem pereł, z tyłu mężczyzna trzyma lustro, w którym odbija się jej twarz
19/20 maja 2023
Noc muzeów w Zamku Królewskim na Wawelu będzie pasjonującą wędrówką śladami wielkich twórców i arcydzieł oraz poprzez historię starodruków. Rozpocznie się w piątek, 19 maja, o godz. 19.00 i potrwa do godz. 1.00 w nocy, 20 maja.
Zwiedzający wejdą na dziedziniec Batorego, do kościoła św. Gereona, Reprezentacyjnych Komnat Królewskich, Prywatnych Apartamentów Królewskich, Skarbca Koronnego, a także Ogrodów Królewskich, gdzie zobaczą nową wystawę czasową Beksiński. Rzeźby.

Wydarzeniem szczególnym tej nocy będą premierowe pokazy specjalne: Tycjan i inni. Najnowsze dzieła z Zamku Królewskiego na Wawelu oraz Dary Króla Słońce. Uroczystość wręczenia Janowi III Sobieskiemu Orderu Świętego Ducha.

W kontekście przypadającej w tym roku rocznicy 550-lecia wydania pierwszej książki w Krakowie zwiedzający zobaczą też cenne starodruki i książki z Biblioteki Sapieżyńskiej.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli również w tym dniu kupić wawelskie wydawnictwa po bardzo okazyjnej cenie.
Wejście na wzgórze: przez bramę Senatorską

wstęp – 1 zł, bilety dostępne od 19 maja:
  • on-line od godz. 12.00
  • w kasie przy bramie Senatorskiej od godz. 19.00
Limit biletów na osobę – 5 sztuk.
OSTATNIE WEJŚCIE O PÓŁNOCY
Na zdjęciach uczestnicy uroczystości.