WIECZÓR POD GWIAZDAMI NA WAWELU

Spektakl , Zwiedzanie
Infografika wydarzenia, w tle stylizowane kwiaty z arrasu, po prawej stronie kobieta w okręgu
GODZ. 21.00 – 23.00
wieczorne zwiedzanie wystaw | pokaz multimedialny
Wyjątkowa oferta Zamku Królewskiego na Wawelu jest częścią atrakcyjnego programu „Wawel. Odrodzenie: Arrasy Cranach Skarbiec” trwającego od 20 do 23 maja. Podczas „Wieczoru pod gwiazdami…” zwiedzający mogą zobaczyć wybrane wystawy, w tym najnowszą – „Cranach na Wawelu” – i wziąć udział w multimedialnym pokazie na dziedzińcu arkadowym opowiadającym – w zjawiskowy i niekonwencjonalny sposób – o dziejach arrasowej kolekcji ufundowanej przez Zygmunta Augusta. Królewskie tapiserie są obecnie eksponowane na wystawie „Wszystkie arrasy króla. Powroty 2021–1961–1921” obejmującej dwa piętra Zamku.

Pokaz multimedialny i zwiedzanie wystaw

W niepowtarzalnej atmosferze, bo wieczorową porą, prezentujemy nowe nabytki w Skarbcu Koronnym, nową ekspozycję „Cranach na Wawelu” oraz I piętro ekspozycji „Wszystkie arrasy króla. Powroty 2021–1961–1921”.

Z BILETEM WSTĘPU ZA 1 zł
→ udział w multimedialnym pokazie na dziedzińcu arkadowym przybliżającym w efektowny sposób burzliwe dzieje arrasowej kolekcji; pokaz wyświetlany o godz.: 21:00, 21:30
→ pokaz nowych nabytków w Skarbcu Koronnym (Sala Kazimierzowska), ostatnie wejście o 22:30
→ zwiedzanie wystawy „Cranach na Wawelu", ostatnie wejście o 22:30
→ zwiedzanie I piętra ekspozycji „Wszystkie arrasy króla. Powroty 2021–1961–1921”, ostatnie wejście o 22:00

DODATKOWY pokaz multimedialny

Zjawiskowa opowieść o burzliwej historii kolekcji tapiserii Zygmunta Augusta snuta na dziedzińcu arkadowym za pomocą muzyki i światła. Pokaz olśniewa bogactwem prezentowanych obiektów w niezwykłej atmosferze – otoczeniu renesansowych murów, pod gwiazdami.

godz. 22:00, z biletem wstępu za 1 zł ⇒ link do sprzedaży online
godz. 22:20, z biletem wstępu za 1 zł ⇒ link do sprzedaży online
bez możliwości zwiedzania wystaw

 

plan wzgórza